+90 850 811 80 00
Destek Hattı
+90 850 811 80 00

X-Ray Cihazları

ÜRÜNLERİMİZ

X-ray Bagaj Tarama Cihazlarını kullanmak oldukça basittir. Herkesçe rahatlıkla kullanılabilir. Kurmak için 10 dakika yeterli olacaktır. Geçiş yapıldığı sırada eğer geçişi yapılan eşyaların içerisinde tehlikeli maddeler bulunuyorsa, x-Ray dedektörler sesli uyarı vererek kullanıcısını uyaracaktır. Günümüzde pek çok alanda kullanılan x-ray deektörlerin kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Güvenliğini önemseyenlerin vazgeçilmezi haline gelen bu cihazların farklı modelleri ve farklı ölçüleri bulunmaktadır. Secuda marka X-Ray Bagaj Tarama Dedektörleri aşağıda listelenmiştir.

            Secuda x-ray dedektörlerinin bandı ileri geri hareket ettirilebilir özelliktedir. Bu sayede geçişi yapılan cismi tekrar tekrar görüntülemek mümkündür. Gözden kaçan ve güvenliği tehlikeye atan cisimler görüntülenecektir. Secuda x-ray dedektörler Türkiye Atom Enerji Kurumu (TAEK) tarafından onaylıdır, TAEK’in istediği normlarda üretilmiştir ve TAEK tarafından lisansı alınmıştır. XRay Cihazları X-ışını teknolojisi ile çalışırlar. Dedektörün içerisine konulan valiz, koli, poşet, bavul, çanta gibi eşyaların x ışını yardımıyla taranması sağlanır. Bagajın içerisine gönderilen x ışınları içeride bulunan maddeyi aşağıdan yukarıya olmak şekliyle detaylı olarak tararlar. Taramayı çift yönlü olarak gerçekleştirirler. Çift yönlü tarama gerçekleştirilmesi var olan, tehlike arz eden maddelerin daha hızlı bir şekilde tespit edilmesini sağlar. X-Ray cihazları giderek yaygınlaşmasının yanı sıra, giderek kullanılmasından vazgeçilemeyecek bir hal almıştır. Çünkü hava alanı, gümrük, alışveriş merkezi gibi mekânlar oldukça kalabalıktır ve bu mekânlarda güvenlik en üst seviyede tutulmalıdır. X-ray cihazının farklı modelleri olduğu için kullanacağınız mekâna göre dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.
            Yerleşik tanılama imkanı veren x ray cihazları, modellere göre farklılık göstermekle birlikte; bazı modellerinde boyut uzatma özelliği sağlamaktadır. Bu şekilde daha fazla eşyanın aynı anda geçişi ve taranması sağlanacaktır. Ayrıca x-ray dedektörlerin yüzde yüz soğutma özelliği bulunur. Bu özellik sayesinde gece gündüz hiç duraksamadan verimli bir şekilde çalışabilirler. X-ray dedektörünü kullanan operatörün öncelikle kısa bir eğitimden geçirilmesi gerekir. Çünkü x ray tarama cihazı renkli ve yüksek çözünürlükle ekrana sahiptir. Cisimler atom numaralarına göre inorganik ve organik madde ayırımı yapılarak gruplandırılır. Organik ve inorganik maddeler x Ray dedektörünün ekranında farklı renklerde gösterilir. Operatörün bu renklerin ne anlama geldiğini bilmesi gerekir. Bazı kontrollerde bıçak, silah gibi aletler çıkmamaktadır. Bunun yerine parça parça, birleştirildikleri zaman bir suç aleti olabilecek maddeler yer almaktadır. Secuda X- ray cihazları gelişen teknolojisi ile bu maddeleri tespit edebilecektir. X ray dedektörleri kullanıldıkları alanlarda size %100 güvenlik sözü veriyor! Secuda x ray bagaj tarama cihazları hakkında detaylı bilgi almak ve/veya satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz…