+90 850 811 80 00
Destek Hattı
+90 850 811 80 00

Secuda Xray Cihazı Fiyatları

Xray cihazları, üst düzey güvenlik gerektiren alanlarda kullanılmakta olan dedektörlerdir. Bu dedektörler, etnik ve global terörün artması ile birlikte de çok daha geniş alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, hastaneler, eğitim merkezleri, iş merkezleri, plazalar gibi birçok alanda kullanılabilen xray dedektörleri, organik ve inorganik madde ayrımı yaparak metal araması yapmaktadır. Silah, bıçak, sıvı ya da katı patlayıcı maddeleri anında tespit edebilmenizi sağlayan bu dedektörler, x-ışını kullanarak metal araması yapmaktadır. X-ışını öncelikle bir kaynaktan karşısında yer alan foto diyotlara fırlatılmaktadır. Bu ışın ile foto diyotlar arasında eğer bir nesne varsa, ışınlar nesneyi delerek karşıya ulaşmaktadır. X – ışınlarının delip geçtikleri nesnelerin şekilleri, cinsleri ve atomlarının ağırlıkları foto diyotlar tarafından emilip, görüntüleri ekrana yansıtılmaktadır.
Xray cihazları, modellerine göre nesneleri ekrana renkli ya da siyah-beyaz olarak yansıtmaktadır. Tabi ki renkli olarak yansıtılması, elementi hakkında bilgi verdiğinden dolayı, nesnenin çok daha kolay bir şekilde metal olup olmadığının tespit edilmesini sağlamaktadır. Kullanımı da çok basittir. Ancak xray cihazı operatörlerinin kısa bir eğitimden geçirilmesi gerekmektedir. Bu dedektörler, kapı tipi metal üst arama dedektörleri ve el dedektörleri ile birlikte kullanıldıklarında daha güvenilir ortamlar oluşturmaktadır.
Secuda xray bagaj arama ve tarama dedektörleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak isterseniz info@perkotek.com mail adresi üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Related Post